Hakkımızda

Misyonumuz

Alper Eren Satranç Kulübü olarak misyonumuz satranç öğrenmek veya satranç seviyesini yükseltmek isteyen öğrencilerimize 25 yıllık tecrübemizi aktarmak ve onları istedikleri hedefe ulaştırmaktır.

denizli-alper-eren-satranc-kulubu

6

Antrenör

124

Kupa ve Madalya

20

Yılı aşkın tecrübe

alper Eren
Satranç Kulübü

2018 yılında kurulan ancak arkasında 25 yıllık bir tecrübeyi barındıran vizyonu geniş yenilikçi bir kulüp olarak doğmuştur. Kısa sürede çok geniş öğrenci kitlesine ulaşmış ve başarılar kazanmıştır. 2 yıllık kısa sürede alt yapısında yetiştirdiği öğrencilerle Denizli yaş gruplarında çocuk liginde ve ildeki birçok özel ve resmi turnuvalarda şampiyonlar çıkarmış bir kuluptür.

Amacımız satranç öğrenmek veya satranç seviyesini yükseltmek isteyen öğrencilerimize 25 yıllık tecrübemizi aktarmak ve onları istedikleri hedefe ulaştırmaktır. Bunun  için önce satrancı sevdirmek gerekir. Sevgi en büyük silahımızdır.

Centilmenlik ve dürüstlük  1. İlkemizdir.

Öğrencinin önce ahlaki yönden daha sonra sportif yönden gelişmesini sağlamak öncelikli görevimizdir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözü misyonumuzu tam olarak açıklar.

Günümüzde satranç sporunda başarı kazanmak amacıyla yapılan ve etik kuralları çiğneyen tüm yaklaşımları ret eden bir anlayış içindeyiz. Ahlaklı ve dürüst bir şekilde kaybedilen bir oyunu ahlaksız bir kazanca tercih eden zihniyetteki veli ve öğrencilerle çalışmayı kendimize ilke edindik. Bu konuda taviz vermeden hedeflerimize hızlı bir şekilde ilerliyoruz.

Satranç hakkında, hayat için çok uzun olduğu söylenir ama bu satrancın değil, hayatın kusurudur.

Irning Chernev

İletişim

Bize ulaşabileceğiniz iletişim adreslerimiz

TIKLA ARA