Bizden Haberler

Denizli Satranç 2. Dönem Kurs Kayıtları Başladı

denizli online satranç kurs kayıtları

Sevgili veliler hepinize merhaba,


Bildiğiniz gibi 22 Ocak 2021 tarihinde ilk dönem derslerimiz sona erecekti, ancak pandemi nedeniyle uzaktan eğitime zorunlu olarak devam ettiğimiz için 1. Dönemi 1 hafta daha uzatma kararı aldım.


Bu yüzden 1. Dönem derslerimiz 28 Ocak 2021 Pazartesi günü sona erecektir. 2. Dönem derslerimiz 1 Şubat 2021 tarihinde başlayıp, 30 Haziran 2021 tarihinde sona erecektir.

ADIM serisi kitaplarını bitiren öğrenciler bir üst ADIM serisine geçecektir. Adım 5 kitaplarını bitiren öğrenciler kulübümüze özel üst seviye çalışma programlarına katılacaktır. Bu çalışma programlarında Açılış-Oyun Ortası-Oyun Sonu çalışmaları yapılacaktır. Ayrıca öğrencilerimiz 2021 yılı Denizli Yaş Grupları İş Birincilik Şampiyonasına Hazırlık yapacaktır.

Alper Eren ve Orazly Annageldyev


Online eğitim sisteminde yine haftada 2 gün 1 saatlik çalışmamız olacaktır.
Pazartesi – cuma günleri online turnuvalara devam edeceğiz.

Sevgili veliler yaklaşık 4 aydır Türkmenistan eski Milli Takım Antrenörü GM (büyük usta) Orazly Annageldyev Hocamız ile çok başarılı çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalar altyapısını tamamlamış belirli bir güce gelmiş UKD si olan öğrencilerden oluşuyor. Bu çalışmalarda öğrencilerimize AÇILIŞ REPERTUVARI hazırlıyoruz.

Denizli Satranç Kurs Kayıtları


Bu derse katılan öğrencilerimizden çok olumlu geri dönüşler alıyorum. Bu da yaptığımız çalışmanın çok doğru bir çalışma olduğunu bizlere gösteriyor ve bizi oldukça memnun ediyor.

2. Dönem de bu çalışmalara devam edeceğiz. Çalışmalara katılmak isteyen öğrencilerimin ismini bir an önce bana özelden bildirmesini önemle hatırlatırım. Çünkü bu grupta kontenjan sınırı vardır.
Sevgili veliler önemli bir konuda sizi bilgilendirmek istiyorum.
Bildiğiniz gibi 2020 yılı küçükler- yıldızlar – kulüpler Türkiye şampiyonları yapılamadı.

Ancak 2021 yılı İl Birincilikleri Küçükler- Yıldızlar-Türkiye Şampiyonası – Kulüpler Şampiyonası- Türkiye Kupası Şampiyonlukları etkinlik takviminde yer aldı.
Şampiyonlar 1 Mart ve 1 Nisan tarihlerinde yapılmak üzere planlamaya alındı.
Bu yıl hepimizin beklediği Turnuvalar; şartlar ve koşullara göre öncelikle yüz yüze, sonra tornella sistemi (her öğrenci kendi bilgisayar – tabletiyletiyle hakem gözetmeliği eşliğinde turnuva salonunda ya da uygun bir yerde), en son olarakta online sistemde (son tercih) yapılacaktır. Bu konuları bizzat Federasyon Asbaşkanları ile yaptığım görüşmeler sonunda sizlerle paylaşıyorum.

Kurslarımızda tüm sağlık önlemleri alınıyor

Bu da satrançta özlenen günlere yavaş yavaş döneceğimiz müjdesini bizlere veriyor. Öğrencilerimizin-velilerimizin ve biz antrenörlerin motivasyonunu arttırıyor. Bu açıdan da önümüzdeki ayların çok daha güzel geçeceğini müjdelemek isterim.


Denizli Alper Eren Satranç Spor Kulübü olarak öncelik hedefimiz Denizli Yaş Grupları Şampiyonasıdır. Bu yüzden çalışmalarımız hızını arttırarak devam edecektir.

Tabi 2020 Mart ayında beri derslere ara vermeden devam eden öğrencilerimizin bu çalışmalarının karşılığını önümüzdeki aylarda alacaklarından şüphem yoktur. Derslere ara veren öğrencilerimizin de 2. dönem derslerine başlamaları yararlı olacaktır.

2. Dönem kayıtlarımız 12 Ocak 2021 tarihinde başlayacaktır. 28 Ocak 2021 tarihinde sona erecektir. Kayıtlarda ve sınıflarda öncelik esas alınacaktır.

2. dönem özlenen satranç günlerine geri döneceğimiz umut eder, 2. Dönemin hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

Alper Eren

Alper Eren Satranç Spor Kulübü Başkanı

TIKLA ARA